ФК Барселона: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 827 бајти ,  пред 12 години
----
==== Домашни ====
*'''18x [[Податотека:LFP.svg|20px]][[Ла Лига|Шпанско првенство]]:'''
1928/29., 1944/45., 1947/48., 1948/49., 1951/52., 1953/53., 1958/59., 1959/60., 1973/74., 1984/85., 1990/91., 1991/92., 1992/93., 1993/94., 1997/98., 1998/99., 2004/05., 2005/06
*'''24x [[Податотека:Copa del Rey de Fútbol - 1978.jpg|20px]][[Кралски куп]] (Copa del Rey):''' (рекорд)
0
*'''7x [[Шпански суперкуп]]:''' (рекорд)
10
* '''2x [[Податотека:UEFA - Super Cup.svg|20px]][[УЕФА суперкуп]]''':
1992., 1997.
*'''4x [[Податотека:Coppacoppe2.png|20px]][[Куп на победниците на куповите]]:''' (рекорд)
1979., 1982., 1989., 1997.
----
----
 
=== Каталонски трофеи ===
Анонимен корисник

Прегледник