Разлика помеѓу преработките на „Народна Република Бугарија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
ситна
(Infobox Former Country)
с (ситна)
|image_map_caption =
|national_motto =
|national_anthem = [[Мила родиноРодино]]
|capital = Софија
|common_languages = [[Бугарски јазик|Бугарски]]
5.612

уредувања

Прегледник