Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Додава: ko:전사 (언어학))
[[sr:Транскрипција (лингвистика)]]
[[sv:Transkription (språkvetenskap)]]
[[th:การเขียนคำทับศัพท์แบบถ่ายเสียง]]
[[tr:Transkripsiyon (dilbilim)]]
[[uk:Транскрипція (лінгвістика)]]
5.665

уредувања

Прегледник