Телескоп: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 87 бајти ,  пред 8 месеци
Rescuing 0 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8.1
(Одбиена последната промена (од 92.53.44.195) и ја поврати преработката 4463414 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
(Rescuing 0 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8.1)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://galileo.rice.edu/sci/instruments/telescope.html ''Галилео Проект '']{{Мртва_врска|date=October 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }}
 
== Наводи ==
29.743

уредувања

Прегледник