Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Додава: fi:Siirtokirjoitus)
с (Бот Додава: simple:Transcription (linguistics))
[[ro:Transcriere (lingvistică)]]
[[ru:Практическая транскрипция]]
[[simple:Transcription (linguistics)]]
[[sk:Transkripcia (jazykoveda)]]
[[sr:Транскрипција (лингвистика)]]
24.401

уредување

Прегледник