Оквил (Онтарио): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е град → ) — град
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: март, 2 → март 2)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ) е град → ) — град)
}} <!-- Infobox ends -->
 
'''Оквил''' (на [[Англиски јазик|англиски]]: ''Oakville'') е град во регионот [[Халтон (регион)|Халтон]], на езерото [[Онтарио (езеро)|Онтарио]] во Јужно [[Онтарио]], [[Канада]]. Според извештајот од [[2006]] година, градот има 165.613 жители.
 
== Историја ==

Прегледник