Разлика помеѓу преработките на „ФК Јонава“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 10 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
}}
 
'''ФК Јонава''' ({{lang-lt|Futbolo klubas "Jonava"}}) — [[Литванија|литвански]] [[Фудбал|фудбалскифудбал]]ски клуб од [[Јонава]]. Моментално настапува во Прва фудбалска лига на Литванија.
 
==Историја==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.jonava.lt/ ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт]
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Литванија|Јонава]]

Прегледник