Јонава

Координати: 55°04′0″N 24°16′0″E / 55.06667° СГШ; 24.26667° ИГД / 55.06667; 24.26667
Од Википедија — слободната енциклопедија
Јонава
Град
Јонава
Јонава
Грб на Јонава
Јонава is located in Литванија
Јонава
Јонава
Местоположба во Литванија
Координати: 55°04′0″N 24°16′0″E / 55.06667° СГШ; 24.26667° ИГД / 55.06667; 24.26667
Држава Литванија
ОпштинаЈонавајски реон
Надм. вис.&1000000000000006500000065 м
Население (2018)
 • Вкупно27 062
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)
Поштенски кодLT-55001

Јонава (lt. - Jonava) град во Литванија.

Спорт[уреди | уреди извор]

Link[уреди | уреди извор]

Jonava Архивирано на 23 декември 2015 г.