Разлика помеѓу преработките на „Наим Фрашери“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2)
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y (2))
| image = Naim Frashëri.jpg
| alt = Портрет на Наим Фрашери.
| birth_date = {{birth date|1846|05|25|mfdf=y}}
| birth_place = [[Фрашер]], [[Отоманско Царство]]
| death_date = {{death date and age|1900|10|20|1846|05|25|mfdf=y}}
| death_place = [[Истанбул]], [[Отоманско Царство]]
| occupation = поет и преведувач

Прегледник