Фрашер

Координати: 40°22′N 20°26′E / 40.367° СГШ; 20.433° ИГД / 40.367; 20.433
Од Википедија — слободната енциклопедија
Фрашер
Frashër
село
Музеј во селото
Музеј во селото
Фрашер is located in Албанија
Фрашер
Фрашер
Координати: 40°22′N 20°26′E / 40.367° СГШ; 20.433° ИГД / 40.367; 20.433
Земја Албанија
ОбластЃирокастро
ОпштинаПремет
Општ. един.Фрашер
Надм. вис.&100000000000010200000001.020 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Фрашер — село во општината Премет од Ѓирокастровската област, Албанија.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]