Разлика помеѓу преработките на „Текстил“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 409 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
 
== Галерија ==
<gallery mode=packed heights=120px>
File:Текстилна индустрија 03.jpg|Изработки од текстил во [[Текстилна индустрија|текстилната фабрика]] [[„Единство“ - Струмица]]
Karachi - Pakistan-market.jpg|Пазар за текстил во [[Пакистан]]
P1080828.JPG|Продавница во [[Јемен]]
Tablecloth romanian 1full view.jpg|Традиционален [[Унгарија|унгарски]] [[чаршав]].
File:Текстилна индустрија 04.jpg|[[Индустрија|Индустриска обработка]] на текстил и ткаенини
</gallery>
 

Прегледник