Разлика помеѓу преработките на „Американски долар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Банкноти
с
(Банкноти)
 
[[Податотека:US_$1_obverse.jpg|thumb|лево|250п|Американски долар]]
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.bis-ans-ende-der-welt.net/USA-B-En.htm Американски долар (Банкноти)] {{en icon}} {{de icon}}
 
{{Девизен курс|USD}}
Анонимен корисник

Прегледник