Сос: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 101 бајт ,  пред 4 години
с
Отстрането уредувањето на Ehrlich91 (разговор), вратено на последната верзија на Иван Ж
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Отстрането уредувањето на Ehrlich91 (разговор), вратено на последната верзија на Иван Ж)
Ознака: Отповикување
 
{{бб|1=без никаков стил, врски, извори, пасуси, категории}}
Во готвење, сос е течен, крем, или полу-цврста [[храна]] служена на, или се користи во подготовка на други јадења. Обично не се консумира само сос; тие додаваат вкус, влажност, и визуелна жалба до друго [[јадење]]. Сос е француски збор зема од латинска салса, што значи солени. Веројатно најстар снимен Европски сос е garum, рибениот сос користен од страна на Античките Грци; додека doubanjiang, Кинескиотт соја [[грав]] паста се споменува во Обреди на Zhou во 3 век пред нашата ера.
 

Прегледник