Разлика помеѓу преработките на „Кајмакчалан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
==Местоположба==
Од врвот се гледаат [[Островско езероЕзеро|Островското езероЕзеро]] и [[Петерско Езеро|Петерското езероЕзеро]] во Грција, како и областа [[Мариово]] во Македонија. Во близина на Кајмакчалан се наоѓаат селата [[Скочивир]], во Македонија, како и селото [[Чеган]] и ски-центарот [[Ворас]], во Грција.<ref>Алекандар Матески, „Убава Македонија - Кајмакчалан“, ''Економија и бизнис'', година 17, број 196, 30 октомври 2014, стр. 92.</ref>
 
==Знаменитости==

Прегледник