10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Јане Сандански]] — истакнат македонски [[револуционер]], [[војвода]] и еден од раководителите на [[ТМОРО]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1919]] 
|[[Емилијано Запата]] — мексикански револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1964]] 

Прегледник