Разлика помеѓу преработките на „Прва македонско-косовска ударна бригада“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
 
== Почетни дејствија ==
[[Податотека:Prva makedonsko-kosovska brigada, 1944.jpg|мини|лево|Борци од Првата македонско-косовска ударна бригада на планината [[Караорман]], мај 1944 година.]]
 
== Февруарскиот поход ==
 
== Пролетна офанзива ==
[[Податотека:Prva makedonsko-kosovska brigada, 1944.jpg|мини|лево|Борци од Првата македонско-косовска ударна бригада на планината [[Караорман]], мај 1944 година.]]
 
[[Категорија:Бригади на НОВМ]]

Прегледник