Разлика помеѓу преработките на „Батерија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 6 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
* [http://electronics.howstuffworks.com/battery.htm Како работат батериите]
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Батерии| ]]
[[Категорија:Електротехника]]

Прегледник