10 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1585]] 
|[[Папа Грегориј XIII|Грегориј XIII]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1813]] 
|[[Жозеф Луј Лагранж]], италијански математичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1904]] 
|[[Изабела II]], кралица на Шпанија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Јане Сандански]], истакнат македонски [[револуционер]], [[војвода]] и еден од раководителите на [[ТМОРО]] и доследен следбеник на [[Гоце Делчев|Гоцевите]] идеи.
|-
|valign="top" align="right"|[[1964]] 
|[[Лазар Личеноски]], — познат македонски [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Лех Качињски]], [[Полска|полски]] [[Претседателпретседател на Полска|претседател]].
 
|}

Прегледник