Уаскар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 21 бајт ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q213749 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{succession box | before=[[Хуајна Капак]] | title=[[Сапа Инка]] | years=1527–1532 | after=[[Атахуалпа]]}}
{{end box}}
 
[[simple:Huáscar]]

Прегледник