1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 166 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1974]] 
|[[Хуан Перон]], аргентински [[политичар]] и [[државник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]] 
|[[Кирил Симоновски - Џина]], македонски и југословенски фудбалер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 

Прегледник