Прејди на содржината

Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fiu-vro:Buddha
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Buddha)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fiu-vro:Buddha)
[[ur:گوتم بدھ]]
[[vi:Tất-đạt-đa Cồ-đàm]]
[[fiu-vro:Buddha]]
[[wa:Gotama Bouda]]
[[zh-classical:釋迦牟尼]]
86.434

уредувања