Прејди на содржината

Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: su:Buddha
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: tr:Gotama Buda)
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Buddha)
[[sr:Сидарта Гаутама]]
[[sh:Gautama Buddha]]
[[su:Buddha]]
[[fi:Siddhartha Gautama]]
[[sv:Buddha]]
24.517

уредувања