Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Рушити“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 57 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
|website =
}}
 
 
'''Сулејман Рушити''', министер за образование и наука, е роден [[22 јануари]] [[1972]] година во [[Гостивар]]. Дипломирал режија на Факултетот за драмски уметности во [[Тирана]], во [[1997]] година. Од [[1998]]-[[2001]] е ангажиран како режисер во Македонска радиотелевизија, а во 2001 и 2002 година бил директор на Театарот на народностите во [[Скопје]].
[[Категорија:Состав на Владата на Република Македонија од 2006]]
[[Категорија:Министри за образование и наука на Република Македонија]]
[[Категорија:Политичари од ДПА]]
 
[[sr:Сулејман Рушити]]

Прегледник