Разлика помеѓу преработките на „Ласкеров шаховски учебник“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Книга
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Книга)
{{Инфокутија Книгаза книга
| name = Ласкеров шаховски учебник
| title_orig = Laskers Lehrbuch des Scachspiels
941.847

уредувања

Прегледник