Прејди на содржината

Слатина

Од Википедија — слободната енциклопедија

Слатина може да се однесува на:

Села[уреди | уреди извор]

Македонија
  • Слатина — село во Општина Македонски Брод
Егејска Македонија
  • Слатина — село во Воденско, Егејска Македонија (денешна Грција)
  • Слатина — село во Драмско, Егејска Македонија (денешна Грција)
  • Слатина — село во Костурско, Егејска Македонија (денешна Грција)

Археолошки наоѓалишта[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]