Слатино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Слатино може да се однесува на следниве места:

Македонија[уреди | уреди извор]

Албанија[уреди | уреди извор]

Бугарија[уреди | уреди извор]

  • Слатино — село во Ќустендилската област
  • Слатино — село во Перничката област

Поврзано[уреди | уреди извор]