Прејди на содржината

Семјон Полтавски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Семјон Полтавски
Медали
одбојка
Натпреварувач за  Русија
Олимписки игри
Бронзен медал – трето место 2008 Натпреварување
Светско првенство
Сребрен медал – второ место 2007 Натпреварување
Европско првенство
Сребрен медал – второ место 2007 Натпреварување
Семјон Полтавски

Семјон Полтавски (руски: Семён Владимирович Полтавский, роден на 8 февруари 1981) — руски одбојкар.

Тој е роден во Одеса.

Учествувал за Репрезентацијата на Русија на Летните олимписки игри во 2008 година каде освоил бронзен медал.