Ребека Јанковска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ребека Јанковска е македонска пејачка на поп музика.

Биографија[уреди | уреди извор]

Ребека Јанковска е омажена со Мики Јанковски, кој работи како менаџер на Универзитетската клиника за онкологија и радиотерапија во Скопје. Тие имаат три деца: Маркијан, роден во 2006 година и близнаците Макариј и Доротеј, родени во 2013 година.[1]

Кариера[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Музичкото портфолио на Ребека на ВБУ Музички Регистар

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Соња Алексоска Неделковска, „Трипати повеќе чкртани ѕидови, но и трипати повеќе љубов“, Антена, број 852, 24.20.2014, стр. 5.