Предлошка:Најголеми градови во Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Наводи[уреди извор]

Белешки[уреди извор]

  • ^a All population figures from ABS 3218.0 – Regional Population Growth, Australia, 2019, using Greater Capital City Statistical Area figures for capital cities (excluding Canberra) and Significant Urban Areas for all other cities

Наводи[уреди извор]

  1. „3218.0 - Regional Population Growth, Australia, 2018-19“. Australian Bureau of Statistics.