Податотека:Factory icon.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 746 × 695 пиксели, големина: 1 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Čeština: Ikona průmyslu
Deutsch: Symbol für eine Fabrik
English: Icon for a factory
Nederlands: Symbool voor een fabriek
Датум chris 14:08, 9 November 2009 (UTC)
Извор File:Průmysl.GIF
Автор Original by Tichovský Petr, vector by chris
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:11, 2 октомври 2012Минијатура на верзијата од 12:11, 2 октомври 2012746 × 695 (1 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
16:08, 9 ноември 2009Минијатура на верзијата од 16:08, 9 ноември 2009746 × 695 (4 КБ)Chrkl{{Information |Description={{mld |de=Symbol für eine Fabrik |en=Icon for a factory |cs=Ikona průmyslu }} |Source=File:Průmysl.GIF |Date=~~~~ |Author=Vector by ~~~ |Permission= |other_versions= <gallery> File:Průmysl.GIF </gallery> }} [[Category:F

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци