ОУ „Кочо Рацин“ - Ивањевци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Кочо Рацин““
Место
Општина: Могила
Нас. место: Ивањевци
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште „Кочо Рацин“ се наоѓа во Ивањевци, општина - Могила.Било комплетно реновирано 2008.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]