ОУ „Браќа Миладиновци“ - Добрушево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Браќа Миладиновци““
Место
Општина: Могила
Нас. место: Добрушево
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште „Браќа Миладиновци“ се наоѓа во Добрушево, општина - Могила.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]