Нивес Целзиус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нивес Целзиус
Основни податоци
Родено имеНивес Зељковиќ
Познат(а) и какоНивес Целзиус, Нивес Целзиус Дрпиќ
Роден(а)18 декември 1981 (1981-12-18) (39 г.)
Загреб, Хрватска
Жанр(ови)денс поп, поп
Занимање/њамодел, колумнист, писател, пејач
Години активност1999–денес
Веб-местоМатична страница

Нивес Целзиус Дрпиќ (18 декември 1981 во Загреб), e хрватска пејачка, модел и писателка, родена како Нивес Зељковиќ.[1]

Неодамна ја напишала својата автобиографија “Гола вистина“ каде што го опишува својот живот пред бракот со хрватскиот фудбалер Дино Дрпиќ.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Nives Celzijus, www.zvijezde.hr Archived 2011-11-21 на Wayback Machine (хрв.)