Корисник:Nickispeaki

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ukraina-smalgerb.png
Корисникот е од Украина.
Protiv Flag of Kosovo.PNGОвoј корисник не ја признава независноста на Косово.
Panslav.PNG Корисникот е приврзаник на панславизмот.


No smoking sign.svg
Корисникот ја поддржува забраната за пушење.
Шах Корисникот игра шах.

Добредојдовте на мојата корисничка сметка!!!

Чернигов для прикладу Киев.

2014[уреди | уреди извор]

Житомир Кировоград Полтава

Статистика[уреди | уреди извор]

18 лютого 2016 85.044


uk Українська мова для цього користувача є рідною.
ruРусскийродной язык этого участника.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
mk-1Корисникот почетнички зборува македонски.