Козјак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Козјак може да се однесува на:

Населени места[уреди | уреди извор]

Географски поими[уреди | уреди извор]

  • Козјак - врв на планината Бабуна, Македонија;
  • Козјак - планина во Македонија и Србија;
  • Козјак - планина во областа Мариово, Македонија;
  • Козјак - планина во Далмација, Хрватска;
  • Козјак - вештачко езеро во Македонија;
  • Козјак - езеро во Хрватска;
  • Козјак или Козјачија - област во Македонија и Србија;

Друго[уреди | уреди извор]