Категорија:Јавни финансии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Јавни финансии.
„Јавни финансии“ има свое место во класификационите кодови на JEL:
H6

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.