Даночен обврзник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Даночен обврзник е физичко или правно лице (поединец или фирма, организација) кој е обврзан да плаќа данок.

Видете исто така[уреди | уреди извор]