Даночен обврзник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Даночен обврзник е физичко или правно лице (поединец или фирма, организација) кој е обврзан да плаќа данок.

Поврзано[уреди | уреди извор]