Извор (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Извор означува место од кое извира поток или река. Името го носат неколку села и топоними во следниве држави:

Македонија[уреди | уреди извор]

Бугарија[уреди | уреди извор]

Грција[уреди | уреди извор]


Романија[уреди | уреди извор]

Србија[уреди | уреди извор]