Жак Кусто

Од Википедија — слободната енциклопедија
Жак Кусто

Жак Ив Кусто (француски: Jacques-Yves Cousteau, 11 јуни 1910 - 25 јуни 1997)[1] француски океанограф, научник, еколог и истражувач.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Cousteau Society“. Архивирано од изворникот на 2009-01-25. Посетено на 2010-06-12.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]