Прејди на содржината

Даланзадгад, Омногови

Координати: 43°34′12″N 104°25′33″E / 43.57000° СГШ; 104.42583° ИГД / 43.57000; 104.42583
Од Википедија — слободната енциклопедија
Улца во Даланзадгад

Даланзадгад (монголски: Даланзадгад) е област и главниот град на покраината Омногови во Монголија. Во 2020 година, неговото население било 27525[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. http://www.citypopulation.de/Mongolia-Cities.html. Занемарен непознатиот параметар |zugriff= (се препорачува |access-date=) (help); Занемарен непознатиот параметар |titel= (се препорачува |title=) (help); Занемарен непознатиот параметар |sprache= (се препорачува |language=) (help); Отсутно или празно |title= (help)

43°34′12″N 104°25′33″E / 43.57000° СГШ; 104.42583° ИГД / 43.57000; 104.42583

Даланзадгад