Прејди на содржината

Мандал-Ово, Омногови

Координати: 44°39′00″N 104°04′13″E / 44.65000° СГШ; 104.07028° ИГД / 44.65000; 104.07028
Од Википедија — слободната енциклопедија

Мандал-Ово (монголски: Мандал-Овоо) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 1,954.[1]

44°39′00″N 104°04′13″E / 44.65000° СГШ; 104.07028° ИГД / 44.65000; 104.07028