Хурмен, Омногови

Координати: 43°18′20″N 104°04′31″E / 43.30556° СГШ; 104.07528° ИГД / 43.30556; 104.07528
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хурмен (монголски: Хүрмэн) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 1,796.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

43°18′20″N 104°04′31″E / 43.30556° СГШ; 104.07528° ИГД / 43.30556; 104.07528