Прејди на содржината

Гурван тес, Омногови

Координати: 43°13′47″N 101°02′49″E / 43.22972° СГШ; 101.04694° ИГД / 43.22972; 101.04694
Од Википедија — слободната енциклопедија

Гурван тес (монголски: Гурван тэс) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 4,034.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

43°13′47″N 101°02′49″E / 43.22972° СГШ; 101.04694° ИГД / 43.22972; 101.04694