Прејди на содржината

Булган, Омногови

Координати: 44°05′44″N 103°32′37″E / 44.09556° СГШ; 103.54361° ИГД / 44.09556; 103.54361
Од Википедија — слободната енциклопедија
За други значења на поимот видете Булган (појаснување)

Булган (монголски: Булган) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 2,395.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

44°05′44″N 103°32′37″E / 44.09556° СГШ; 103.54361° ИГД / 44.09556; 103.54361