Номгон, Омногови

Координати: 42°50′26″N 105°08′18″E / 42.84056° СГШ; 105.13833° ИГД / 42.84056; 105.13833
Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Омногови Номгон

Номгон (монголски: Номгон) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 2,869.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

42°50′26″N 105°08′18″E / 42.84056° СГШ; 105.13833° ИГД / 42.84056; 105.13833