Владимир Исајчев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Владимир Исајчев
Исајчев на Четири дена Динкерк 2011
Лични податоци
Цело имеВладимир Евгењевич Исајчев
Роден26 април 1986 (1986-04-26) (37 г.)
СССР СССР
Висина1,88 м
Маса80 кг
Податоци за клубот
Дисциплинадрумски велосипедизам
Улогавозач
Вид на возачуниверзален возач
Професионални клубови
2005
2008-2010
2011-2016
Локомотив
Карпин-Галиција
Катјуша
Значајни победи
MaillotRusia.PNG Национален друмски првак (2013)
Последна промена
10 јануари 2017

Владимир Евгењевич Исајчев (руски: Владимир Евгеньевич Исайчев; р. 26 април 1986) — руски професионален друмски велосипедист, кој последно возел за UCI World Tour екипата Катјуша-Алпесин.[1]

Достигнувања[уреди | уреди извор]

2012
1. Етапа 5 Тур де Свис
2013
1. MaillotRusia.PNG Национално друмско првенство
2015
1. Етапа 3 Вуелта а Бургос
1. Пролог (ТТТ) Трка околу Австрија

Распоред на резултатите на големите трки[уреди | уреди извор]

Голема трка 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Jersey pink.svg Џиро 164
Jersey yellow.svg Тур СО 157
Jersey red.svg Вуелта 133 131 СО

СО = се откажал; — = не учествувал

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Тим Катјуша (KAT) – РУС“. Светска турнеја на UCI. Меѓународен велосипедистички сојуз. Архивирано од изворникот на 2014-01-02. Посетено на 2 јануари 2014.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]