Владимир Висоцки

Од Википедија — слободната енциклопедија

Владимир Висоцки (руски: Владимир Семёнович Высоцкий, 25 јануари 1938 - 25 јули 1980) бил познат советски пејач, текстоиписец и глумец[1],[2].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Vladimir Vysotsky“. Архивирано од изворникот на 2021-03-09. Посетено на 2021-02-04.
  2. Vladimir Vysotskiy (I) (1938–1980)

External Links[уреди | уреди извор]