Владимир Висоцки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Russia stamp V.Vysotsky 1999 2r.jpg

Владимир Висоцки (руски: Владимир Семёнович Высоцкий, 25 јануари 1938 - 25 јули 1980) бил познат советски пејач, текстоиписец и актер.

External Links[уреди | уреди извор]