Википедија:Макпортрет/Победници

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лого на МакПортрет Честитки за најпродуктивните учесници и наградените фотографи на натпреварот „Макпортрет 2020“!

На натпреваров се подигнати вкупно 593 слики од 5 поединечни учесници. На нив беа прикажани над стотици познати лица од Македонија.

Ви ги преставуваме најдобро пласираните учесници, и наградените фотографии како најдобро оценети фотографии од натпреварот.

Резултати[уреди извор]

Бр. Корисник Бодови
1 Тиверополник 146
2 NickyMKD 75
3 Сашо Алушевски 60
4 Martina.Janeska 20
5 Sekovski.D 1

Најдобро оценета фотографија[уреди извор]

Следува најубавата односно најдобро оценетата фотографија според оценките на стручното жири. Поради иста оценка, првите две слики ја поделиле наградата за најубава фотографија. Во прилог прикажани се и фотографиите кои влегле во 15те најдобро оценети фотографии подредени со оценката. Исто така, некои слики го делат своето место поради иста оценетост. Под описот на секоја фотографија е наведен нивниот автор — носител на наградата и корисничкото име со кое учествувал.

Слики добитници на наградата за најубава фотографија
Останати слики кои биле номинирани за наградата за најубава фотографија