Прејди на содржината

Булган, Ховд

Координати: 46°05′31″N 91°32′55″E / 46.09194° СГШ; 91.54861° ИГД / 46.09194; 91.54861
Од Википедија — слободната енциклопедија
За други значења на поимот видете Булган (појаснување)

Булган (монголски: Булган) е област во Монголија во покраината Ховд. Од градот Ховд е оддалечен 335 километри[1].

46°05′31″N 91°32′55″E / 46.09194° СГШ; 91.54861° ИГД / 46.09194; 91.54861