Џаргалант, Ховд

Координати: 48°00′15″N 91°38′26″E / 48.00417° СГШ; 91.64056° ИГД / 48.00417; 91.64056
Од Википедија — слободната енциклопедија

Џаргалант (монголски: Жаргалант) е област во Монголија во покраината Ховд.

48°00′15″N 91°38′26″E / 48.00417° СГШ; 91.64056° ИГД / 48.00417; 91.64056